FIFA 09 vs. PES 2009

Secţiunea dedicată jocului FIFA 09

Dupa parerea ta care este cel mai bun joc de fotbal pentru 2009?

FIFA 09
31
42%
PES 2009
43
58%

Total votes : 74

by manu212 » Wed May 20, 2009 10:00 am

ce imi place lupta asta... continuati, continuati... e un adevarat duel FIFA09 -vs.- PES2009...
FORZA CETEATEA!
manu212
Junior

by Merdiso » Wed May 20, 2009 1:11 pm

Ovidinho wrote:
Merdiso wrote:Ce imbunatatiri ma ? Si daca aveam 11 ani vedeam ca FIFA 09 PC e ca FIFA 08 PC doar ca are iarba 3D, un sistem mai bun de coliziuni si cam atat.
Ia intreaba pe forumurile EA sa vezi ce-ti zic profesionistii (nu jucatorii de rand ca tine/eu/noi) legat de MM.
FIFA 09 PC e o prostie, la fel ca tot FIFA-ul.
Cand o sa fii suficient de matur ca sa-ti dai seama ca pentru toti FIFA e un joc de roboti iar PES un joc de jucatori sa mai te contrezi cu mine, pana atunci stai jos si du-te la pasa-pasa-sut-vinclu=>>gol.
Asa cum am mai zis, eu intru in FIFA pentru ca nu am ce face si m-am decis ca decat sa ma joc altceva mai bine fac un film si progresez pe domeniul asta, dar ca sa joc serios FIFA de cel putin 2 ani n-am mai jucat, pentru ca n-are sens.
Ce sens are sa joc 09 cand am facut manager mode-ul in 07 ? Nu e acelasi gameplay ? Doar pentru niste schimbari de lot, grafica putin mai buna nu se merita sa ma apuc sa joc iar, si cand vad jucatorii aia cum se misca in 8 POZITII cu animatii creti*e mai bine nu joc.
Inca multi nu observa ca majoritatea jucatorilor de FIFA pe PC au 13-14 ani, iar cei de la 15-16 ani in sus, pe PC cel putin joaca PES (cei mai multi, ca mai sunt si la FIFA).
Voua va place FIFA pentru ca il cunoasteti, stiti cum sa pasati si atat, dar la simulator se schimba treaba.
E ca si cum ai compara NFS Undercover cu Gran Turismo sau Grid.
La anul poate astia de la EA o sa faca FIFA-ul un joc in care sa iei directiile si atat, restul sa te uiti la faza.
Ar fii prea de tot. :))
Nu are sens sa mai vorbim ... tu pierzi ca joci FIFA 2004 v1.5 si nu joci PES 2008 v1.1.
Si, cum de nu te-ai prins cand am zis ca FIFA 09 e 04 v1.5 ? Ideea e ca ambele folosesc aceeasi baza (acelasi engine, altfel zis), si din 2004 pana incoace EA a folosit acelasi joc si l-a imbunatatit, iar pe NG s-a trecut in 2007 pe 360 si in 2008 pe PS3, iar ceilalti au ramas cu Current-Gen-ul asta bun de sters dupa primul meci.
Later Edit: Nu observi ca PANA SI PE FORUMURILE FIFA la polluri de genul asta PES-ul e votat de mai multi ? :lol:
Ideea e ce considera cei mai multi, nu ce consideram noi.
Daca tie iti place FIFA n-ai decat sa joci, dar nu spune ca PES e o tampenie cand, comparativ cu FIFA nu-l critica nimeni (in fine, se mai trezeste unu/doi sa comenteze)

Mda...nu sunt destul de matur pentru tine :| ...ca esti tu prea matur...Ma rog, nu stiu care din noi nu gandeste matur, eu care zic ca si in FIFA si in PES sunt roboti, sau tu care zici ca-n PES sunt jucatori :lol: ...judeca putin fraza, si dupa aceea scrie-o ;)
Ti-am mai spus s-au schimbat o gramada(comparativ 07->08), de la 08 la 09, dar ce sa-ti fac daca tu stai cu Japonezi :|
Tot nu mi-ai raspuns la intrebare, daca PES-ul e atat de popular, oare de ce nu faci filmulete pt el?
La faza cu "Ideea e ce considera cei mai multi, nu ce consideram noi." mai dat gata, am vazut maturitatea ta in gandire, daca tu stai intre 10 emo, si aia gandesc sa se taie cu lama, normal o faci si tu, cei mai multi asta gandesc...mare maturitate :| ...sa faci ce fac si altii, sigur ca da...ce conteaza daca mie imi plac sau nu jocurile de groaza...joc FEAR pentru ca cei mai multi zic ca e misto :|
Daca tu din fraza "Si sa nu-mi trag vreo doua cand mi-am dat seama ca am jucat FIFA 04 un an degeaba ?" intelegi ca FIFA 04 e la fel cu FIFA 09, doar cu cateva imbunatatiri(ceea ce nu e deloc asa, acelasi Engine, pe naiba...) eu maine sunt proclamat Papa
Pai cum nu critica nimeni PES-ul, pana si Albertino, care a dat naibi FIFA de un an cred, s-a referit la anumite greseli, nu stiu, daca pentru tine toti este sinonim cu tine, e cam rau...

Edit:Iarasi maturitate in scris:
se mai trezeste unu/doi sau se mai trezesc unu/doi?...e a treia sau a patra greseala pe care o faci in discutiile astea, si mai vorbesti de maturitate...

Bai, tu habar n-ai ce-i un engine, taci odata din gura ca te faci de ras.Cand o sa vorbesti in cunostinta de cauza o sa vezi ca am dreptate cand zic ca FIFA 09 e 2004 v1.5, dar n-o sa fi niciodata.
Ce s-a schimbat in FIFA 08 fata de 07 ?
Au imbunatatit grafica jucatorilor si a ierbii (care tot slaba e, comparativ cu FIFA NG), au bagat sistemul de coliziuni, care nu schimba gameplay-ul, si nu te ajuta la nimic, au pus Adidas Live Season-ul care iarasi e degeaba, atat timp cat jocul e 0.Pentru tine, Widget-urile sunt o schimbare, nu ? Ca iti zice ce a facut Arsenal in ultimul meci din realitate e o schimbare A JOCULUI ?
Hai ca esti patetic.Iti place FIFA pentru ca in FIFA mai misti ceva, PES-ul, pentru tine, si pentru multi altii e ceva mult prea greu.
E o diferenta intre un emo si un player de FIFA/PES.
Judeca ca jucatorii in pes beneficiaza de sistemul de 360 grade, iar in FIFA 09 doar de 8 pozitii (d-aia iau "curbele" asa direct).
Si ... auzi, stau cu Japonezi ... conteaza ca ala care a facut jocul e japonez ? Daca jocul e mult mai bun comparativ cu FIFA dar pe tine te bate meniul ca e prea greu ce sa fac, sa joc FIFA 2006 v1.3 ? (sa nu zic 2004, s-a mai schimbat putin in 2006, nu mult dar macar are ceva cat decat nou :)))
Lumea mai avanseaza, nu o mai coteste in 8 pozitii, nu mai da gol prin bara.
Ce duel mai manule ? Si pe forumurile FIFA pes e mai laudat, ce duel ? Cel putin de la PES 5 FIFA e mult in urma PES-ului, doar pentru kinderii de 10 ani e mai bun FIFA.
Jucati FIFA daca inca va place (ca nu e timpul meu pierdut), dar nu-l votati cel mai bun macar.
Pentru adevaratii iubitori ai fotbalului un PES 3 este mult mai reusit ca in FIFA 09.
Macar simti ca joci un meci de fotbal, nu dai gol din aceeasi pozitie de 3 ori, cu acelasi jucator, acelasi cinematic, aceeasi traiectorie, aceeasi animatie a portarului.
Cum sa compari gameplay-ul FIFA-ului cu asta ? http://www.youtube.com/watch?v=neKB2rlSYXs&fmt=18
Daca o sa va uitati, coliziunile alea sunt mai bune ca in FIFA, si aia inca se lauda cu imbunatatirile lor de 2 lei, iar unii ca tine pun botul la orice adaugare.
Da, jucatorii sunt slabuti, dar macar fug altfel, nu isi rotesc asa pozitia ca in FIFA, mingea aia se misca mult mai fluid, nu se busesc jucatorii ca in FIFA cand se ating (cu animatiile alea cretine).

Concluzia e ca vorbesc degeaba, nu are sens sa-mi mai pierd timpul cu tine, sincer.
Joaca Robotica 09 si joaca la nesfarsit, joaca acelasi meci de 1000 ori (cu celebrele 3 goluri date identic intr-un meci).
Merdiso
Software Engineer & Movie Maker

by Ovidinho » Wed May 20, 2009 2:14 pm

Merdiso wrote:
Ovidinho wrote:
Merdiso wrote:Ce imbunatatiri ma ? Si daca aveam 11 ani vedeam ca FIFA 09 PC e ca FIFA 08 PC doar ca are iarba 3D, un sistem mai bun de coliziuni si cam atat.
Ia intreaba pe forumurile EA sa vezi ce-ti zic profesionistii (nu jucatorii de rand ca tine/eu/noi) legat de MM.
FIFA 09 PC e o prostie, la fel ca tot FIFA-ul.
Cand o sa fii suficient de matur ca sa-ti dai seama ca pentru toti FIFA e un joc de roboti iar PES un joc de jucatori sa mai te contrezi cu mine, pana atunci stai jos si du-te la pasa-pasa-sut-vinclu=>>gol.
Asa cum am mai zis, eu intru in FIFA pentru ca nu am ce face si m-am decis ca decat sa ma joc altceva mai bine fac un film si progresez pe domeniul asta, dar ca sa joc serios FIFA de cel putin 2 ani n-am mai jucat, pentru ca n-are sens.
Ce sens are sa joc 09 cand am facut manager mode-ul in 07 ? Nu e acelasi gameplay ? Doar pentru niste schimbari de lot, grafica putin mai buna nu se merita sa ma apuc sa joc iar, si cand vad jucatorii aia cum se misca in 8 POZITII cu animatii creti*e mai bine nu joc.
Inca multi nu observa ca majoritatea jucatorilor de FIFA pe PC au 13-14 ani, iar cei de la 15-16 ani in sus, pe PC cel putin joaca PES (cei mai multi, ca mai sunt si la FIFA).
Voua va place FIFA pentru ca il cunoasteti, stiti cum sa pasati si atat, dar la simulator se schimba treaba.
E ca si cum ai compara NFS Undercover cu Gran Turismo sau Grid.
La anul poate astia de la EA o sa faca FIFA-ul un joc in care sa iei directiile si atat, restul sa te uiti la faza.
Ar fii prea de tot. :))
Nu are sens sa mai vorbim ... tu pierzi ca joci FIFA 2004 v1.5 si nu joci PES 2008 v1.1.
Si, cum de nu te-ai prins cand am zis ca FIFA 09 e 04 v1.5 ? Ideea e ca ambele folosesc aceeasi baza (acelasi engine, altfel zis), si din 2004 pana incoace EA a folosit acelasi joc si l-a imbunatatit, iar pe NG s-a trecut in 2007 pe 360 si in 2008 pe PS3, iar ceilalti au ramas cu Current-Gen-ul asta bun de sters dupa primul meci.
Later Edit: Nu observi ca PANA SI PE FORUMURILE FIFA la polluri de genul asta PES-ul e votat de mai multi ? :lol:
Ideea e ce considera cei mai multi, nu ce consideram noi.
Daca tie iti place FIFA n-ai decat sa joci, dar nu spune ca PES e o tampenie cand, comparativ cu FIFA nu-l critica nimeni (in fine, se mai trezeste unu/doi sa comenteze)

Mda...nu sunt destul de matur pentru tine :| ...ca esti tu prea matur...Ma rog, nu stiu care din noi nu gandeste matur, eu care zic ca si in FIFA si in PES sunt roboti, sau tu care zici ca-n PES sunt jucatori :lol: ...judeca putin fraza, si dupa aceea scrie-o ;)
Ti-am mai spus s-au schimbat o gramada(comparativ 07->08), de la 08 la 09, dar ce sa-ti fac daca tu stai cu Japonezi :|
Tot nu mi-ai raspuns la intrebare, daca PES-ul e atat de popular, oare de ce nu faci filmulete pt el?
La faza cu "Ideea e ce considera cei mai multi, nu ce consideram noi." mai dat gata, am vazut maturitatea ta in gandire, daca tu stai intre 10 emo, si aia gandesc sa se taie cu lama, normal o faci si tu, cei mai multi asta gandesc...mare maturitate :| ...sa faci ce fac si altii, sigur ca da...ce conteaza daca mie imi plac sau nu jocurile de groaza...joc FEAR pentru ca cei mai multi zic ca e misto :|
Daca tu din fraza "Si sa nu-mi trag vreo doua cand mi-am dat seama ca am jucat FIFA 04 un an degeaba ?" intelegi ca FIFA 04 e la fel cu FIFA 09, doar cu cateva imbunatatiri(ceea ce nu e deloc asa, acelasi Engine, pe naiba...) eu maine sunt proclamat Papa
Pai cum nu critica nimeni PES-ul, pana si Albertino, care a dat naibi FIFA de un an cred, s-a referit la anumite greseli, nu stiu, daca pentru tine toti este sinonim cu tine, e cam rau...

Edit:Iarasi maturitate in scris:
se mai trezeste unu/doi sau se mai trezesc unu/doi?...e a treia sau a patra greseala pe care o faci in discutiile astea, si mai vorbesti de maturitate...

Bai, tu habar n-ai ce-i un engine, taci odata din gura ca te faci de ras.Cand o sa vorbesti in cunostinta de cauza o sa vezi ca am dreptate cand zic ca FIFA 09 e 2004 v1.5, dar n-o sa fi niciodata.
Ce s-a schimbat in FIFA 08 fata de 07 ?
Au imbunatatit grafica jucatorilor si a ierbii (care tot slaba e, comparativ cu FIFA NG), au bagat sistemul de coliziuni, care nu schimba gameplay-ul, si nu te ajuta la nimic, au pus Adidas Live Season-ul care iarasi e degeaba, atat timp cat jocul e 0.Pentru tine, Widget-urile sunt o schimbare, nu ? Ca iti zice ce a facut Arsenal in ultimul meci din realitate e o schimbare A JOCULUI ?
Hai ca esti patetic.Iti place FIFA pentru ca in FIFA mai misti ceva, PES-ul, pentru tine, si pentru multi altii e ceva mult prea greu.
E o diferenta intre un emo si un player de FIFA/PES.
Judeca ca jucatorii in pes beneficiaza de sistemul de 360 grade, iar in FIFA 09 doar de 8 pozitii (d-aia iau "curbele" asa direct).
Si ... auzi, stau cu Japonezi ... conteaza ca ala care a facut jocul e japonez ? Daca jocul e mult mai bun comparativ cu FIFA dar pe tine te bate meniul ca e prea greu ce sa fac, sa joc FIFA 2006 v1.3 ? (sa nu zic 2004, s-a mai schimbat putin in 2006, nu mult dar macar are ceva cat decat nou :)))
Lumea mai avanseaza, nu o mai coteste in 8 pozitii, nu mai da gol prin bara.
Ce duel mai manule ? Si pe forumurile FIFA pes e mai laudat, ce duel ? Cel putin de la PES 5 FIFA e mult in urma PES-ului, doar pentru kinderii de 10 ani e mai bun FIFA.
Jucati FIFA daca inca va place (ca nu e timpul meu pierdut), dar nu-l votati cel mai bun macar.
Pentru adevaratii iubitori ai fotbalului un PES 3 este mult mai reusit ca in FIFA 09.
Macar simti ca joci un meci de fotbal, nu dai gol din aceeasi pozitie de 3 ori, cu acelasi jucator, acelasi cinematic, aceeasi traiectorie, aceeasi animatie a portarului.
Cum sa compari gameplay-ul FIFA-ului cu asta ? http://www.youtube.com/watch?v=neKB2rlSYXs&fmt=18
Daca o sa va uitati, coliziunile alea sunt mai bune ca in FIFA, si aia inca se lauda cu imbunatatirile lor de 2 lei, iar unii ca tine pun botul la orice adaugare.
Da, jucatorii sunt slabuti, dar macar fug altfel, nu isi rotesc asa pozitia ca in FIFA, mingea aia se misca mult mai fluid, nu se busesc jucatorii ca in FIFA cand se ating (cu animatiile alea cretine).

Concluzia e ca vorbesc degeaba, nu are sens sa-mi mai pierd timpul cu tine, sincer.
Joaca Robotica 09 si joaca la nesfarsit, joaca acelasi meci de 1000 ori (cu celebrele 3 goluri date identic intr-un meci).

Nu sa sti ca habar nu am ce-i ala engine...cand eu terminam jocuri, tu faceai altceva :| ...daca nici eu nu stiu ce-i ala engine... :lol: ...Cate jocuri ai terminat ma tu ca sa imi dai lectii?...2,nu?...pes si fifa...ura...bravo :lol: ...
Am zis eu ceva de schimbari de la FIFA 07 la 08?...tu nu vezi ca habar nu ai ce scri, ai vazut si tu niste tampenii prin diferite locuri si le postezi si tu aici...
In FIFA mai misc ceva...ai jucat tu ceva cu mine ca sa vezi in ce misc si in ce nu...pai cred ca si in solitaire te fac sa plangi... :| ...tu habar nu ai cate jocuri am terminat, sau la cate le dadeam clasa in multiplayer...si vi aici sa comentezi(sa confirme Marius ca a jucat cu mine COD in mp, de aveam eu singur scor cat toata echipa adversa...)
Nu am spus ca joc nemaipomenit FIFA sau PES, dar fi sigur ca misc in amandoua mai mult decat crezi tu...si sigur, stiu sa dau goluri mai spectaculoase, decat o lovitura libera :|
Acum o dai la intors, 2006 V1.3...normal daca tu vezi acelasi engine FIFA 04 si in FIFA 09... :| ...ma mir cum de nu ai spus FIFA 98', ca tot aia e pt tine...
Ma bate meniu, nu? :| ...lasa ca pe tine te bate vreo 2-3 ore install-ul(asta pana te prinzi ca trebuie sa bagi cd-key-ul acolo unde-ti spune, si nu intr-un notepad)...si da pt mine conteaza ca e facut de japonezi...mare firma Konami, sti ce a mai scos macar Konami, ca eu inafara de o tampenie de Yu-Gi-Oh n-am mai auzit de altceva, compara si tu EA-ul cu Konami, ca nu are Konami jocuri scoase, cate jocuri de sport are EA-ul...deci nu te mai baga unde habar nu ai... ;)
Pentru adevaratii iubitori de grafica, ca altceva nu ofera PES-ul, grafica si atat...joaca tu PES 3, fara nicio licenta, si lasa ca joc eu FIFA 2004, cu toate licentele, sa te vad cum o fi sa dai goluri cu necunoscuti...
Pai poate tu dai doar 3 goluri, ca tu oi invata pozitiile din care sa sutezi, normal...eu nu cred ca am dat 2 goluri la fel in FIFA 09 :|
Ti-am zis eu sa-ti pierzi timpul, du-te la japonezi si roaga-i sa se joace cu tine PES ;)
Image
Image
Ovidinho
Adevarata Legenda
Fan of TrueBlood
Sangre bianco-rosso

Location: Sector Three, Bucharest, Romania, Europe, Earth, Solar System and in the the Milky Way Galaxy

by Merdiso » Wed May 20, 2009 3:43 pm

Atat timp cat tu pui licentele pe primul loc si nu gameplay-ul nu cred nimic din ce zici, PUNCT !
Si daca nu ma crezi intreaba-i pe priceputi sa vezi ce engine are FIFA 09 si nu mai tot comenta ca un lache degeaba.
Nu am spus ca FIFA 09 = FIFA 2004, dar baza e tot aceeasi.Ca au mai schimbat grafica, comentariul, interfata, gameplay-ul e altceva, dar in afara de animatii, engine-ul e acelasi, PUNCT (iarasi).
Tu te crezi mare jucator de COD in MP dar tu iei firmele dupa nume.
Pentru cultura de de gaming in general sa stii ca EA in ultimii 2-3 ani a scos aproape numai porcarii de jocuri (Sims 3 si addon-urile alea fara sens pentru 2, Red Alert 3, FIFA pe PC,The godfather 2, NFS Undercover/ProStreet s.a.m.d, .), jocuri pe care doar "profesionistii" ca tine le cumpara, ca doar voi nu deschideti ochii si ridicati in slavi rebuturile alea ce fac de rusine seriile respective ce au avut succes pana atunci
Konami nu a scos jocuri faine in afara de PES si MGS, dar sa stii ca nu asta conteaza, ca daca ne luam dupa firma ajungem sa jucam doar WarCraft, StarCraft, Diablo si WOW, ca deh, Blizzard sunt singurii care n-au scos niciun joc slab de cand sunt ei.
Si, degeaba terminai tu jocuri multe daca habar n-aveai cum sunt facute.
Nu vreau sa insinuez ca eu stiu sa fac jocuri, ci ca imi dau seama ce engine foloseste jocul dupa aspectul grafic, dupa feeling (miscari, explozii, chestii), dupa engine-ul fizic (de exemplu se observa ca, CS Source foloseste engine de Half-Life 2 doar dupa asta), si alte chestii.
Hai, mars la Fraps si invata sa activezi sunetul, ca in filmele tale nici atata nu vad, daca iti povestesc de tranzitii tu vi si plangi.
Si, in plus, du-te si fa-ti ochelari, ca la cat de chior esti nu ai observat ca am spus diferentele foarte "mari" aduse in 09 fata de 08, nu in 08 fata de 07.
Hai sa jucam PES sa vedem daca doar din lovituri libere dau gol, ca, in FIFA doar asa dau (ce pacat :().
FIFA e un joc atat de infect incat nici sa-l joci nu mai merita.Tu chiar atat de prost esti incat sa nu observi ca joci FIFA 07 cu alt meniu ? :))
Hai ca nu mai continui ... cand vei ajunge la mingea mea (niciodata) vom mai vorbi, pana atunci te salut din jucat, PA !
Merdiso

by Ovidinho » Wed May 20, 2009 5:32 pm

Sincer mi se pare inutil sa mai continui aceasta discutie, se vede nivelul tau, extrem de redus...
Care baza ma, tu nu vezi ca habar nu ai ce vorbesti, cica baza e aceiasi dar dupa zici 1000 de schimbari, care baza, ca e scos pe dvd, da e scos tot pe dvd(bine fifa 04 e pe cd, dar ma rog...)...uite singura asemanare amandoua merg intr-o unitate optica(cauta pe google, daca nu sti ce e)
Ce legatura are COD-ul cu firmele mici? :| ...Cod e scos de Activision, compari Activision cu rah*tul de firma japoneza? :|
OMG...daca Godfather 2 e joc prost sau daca Red Alert-ul e joc prost, inseamna ca vorbesc cu unu de 10 ani clar, care habar nu are ce e prin meniul de la nasu' si a iesit :| ...cu asta mi-am dat seama cate sti...Nu au scos jocuri bune deloc...Battlefield, Mass Efect, L4D, Mirror's Edge, Conquest, Dead Space(pe console), MOHA, Orange Box-ul, CNC3, si mai pot continua cu vreo 30 de nume, gata m-ai lamurit, habar nu ai ce-nseamna EA si jocuri de calitate cu atat mai putin
Da, si ce Starcraft-ul a facut revolutie in lume, la 10 ani inca se mai joaca, spre deosibire de orice-alt joc, ce joc se mai joaca la 10 ani de la aparitie, desi nu ma dau in vant, dupa Blizard, trebuie sa recunosc ca e cea mai mare firma.
Da, macar eu am goluri frumoase, nu doar cu Cristina cand sta cracita la o lovitura libera, astea-s toate golurile tale, cu Ronaldo cracit, oau ce frumos(ti-o placea tie ceva, dar nu-ti dai seama inca ce, mai cresti putin, si poate iti deduci tendintele), macar eu am dat goluri ce merita sa fie puse pe youtube pentru aspectul golului, nu pt editare, editare face oricine cu niste tutoriale
Uite, chiorule: "Ce s-a schimbat in FIFA 08 fata de 07 ?"... :| eu sunt chior, sau tu ti-ai pus ochelari la ceafa?
Ce sa joc ma cu tine, ca ar trebui sa joc cu spatele la calculator si sa mai am si o femeie sub birou ca sa ai si tu o sansa ;)
Poate te-au fraierit pe tine "niste prieteni" cu FIFA07 cu alt meniu, ca eu sigur nu joc FIFA 07...pacat ca cel care vorbeste de prostie o si dovedeste...
"Hai ca nu mai continui ... cand vei ajunge la mingea mea (niciodata) vom mai vorbi, pana atunci te salut din jucat, PA !"-aici ai vrut sa te dai inteligent, pacat ca nu ti-a iesit, mai incearca :sus:
Hai salut, intoarce-te si joaca-te cu figurinele japoneze din vitrina(fa un filmulet si cu ele...), poate aia iti dau dreptate, zic poate, ca e posibil sa te contrazica si ei :lol:
Image
Image
Ovidinho
Adevarata Legenda
Fan of TrueBlood
Sangre bianco-rosso

Location: Sector Three, Bucharest, Romania, Europe, Earth, Solar System and in the the Milky Way Galaxy

by Merdiso » Fri May 22, 2009 6:49 pm

In PES 2009 o data la 1000 de suturi patesti asa ceva, la FIFA aproape fiecare data : http://www.youtube.com/watch?v=RalnnOiU ... age&fmt=22
Merdiso

by Ovidinho » Fri May 22, 2009 7:50 pm

Merdiso wrote:In PES 2009 o data la 1000 de suturi patesti asa ceva, la FIFA aproape fiecare data : http://www.youtube.com/watch?v=RalnnOiU ... age&fmt=22

Lasa ca patesti destul la Become a Legend. A patit un coleg de-al meu de 2 ori in acelasi meci pe psp
Image
Image
Ovidinho
Adevarata Legenda
Fan of TrueBlood
Sangre bianco-rosso

by Merdiso » Sat May 23, 2009 8:05 am

Alo, pe PSP PES e Current-Gen, pe PC e Next-Gen, e cu totul alt AI.
Merdiso

by Ovidinho » Sat May 23, 2009 8:54 am

Merdiso wrote:Alo, pe PSP PES e Current-Gen, pe PC e Next-Gen, e cu totul alt AI.

Pai daca e asa de bun, de ce versiune current-gen sufera... :|
Ca asa comparam NG-ul cu NG-ul, si nu mai face nimic PES :|
Image
Image
Ovidinho
Adevarata Legenda
Fan of TrueBlood
Sangre bianco-rosso

by Merdiso » Sat May 23, 2009 9:38 pm

Mai baiatule, tu chiar nu intelegi ?
Nu conteaza ce versiune e.
Pe mine ma intereseaza cum e jocul.
E vina mea ca "profesionistii" de la EA care de 2 ani nu schimba nimic pe PC nu au facut NG si pe calculator ?
Crezi ca pe un gamer il intereseaza cine/ce versiune e ? Il intereseaza cum e jocul, nu daca e NG sau CG, intelegi ?
E problema lor ca FIFA 09 nu e NG si pe PC, nu problema mea.Eu sunt gamer-ul, eu il joc, nu ei.
Si acum o sa zici : Pai da, dar noi vorbeam de PSP, si nici pe mine nu ma intereseaza ce versiune e pe PSP.
Raspunsul meu, ca peste tot: Macar PES, desi are probleme si destul de enervante pe toate versiunile e un joc de fotbal, nu un joc de copaci.
Simti ca joci fotbal, Arsenal nu joaca ca Chelsea, Rooney nu face aceleasi scheme ca Cristiano Ronaldo, Evra nu fuge ca Messi.
Merdiso

PreviousNext

Return to FIFA 09