CEL MAI FRUMOS ORAS DIN LUME!

Pe unde va mai plimbati ?

by zaperitorapp » Sun Feb 28, 2010 9:51 pm

Image
Image
CEL MAI TARE AUGH AUGH AUGH DIN ISTORIE
http://www.youtube.com/watch?v=sn1vJPYUTAk
zaperitorapp
Junior

by Choosmin » Tue Mar 30, 2010 5:46 pm

Image
Image

Visul meu de mic : Londa :party:
În curând am să îi fac o vizită lui Matușa mea in Boston
Choosmin
Adevarata Legenda
DotA AllStarS

by Mastertrap21 » Tue Mar 30, 2010 10:40 pm

Pana acu Londra ma impresionat cel mai mult de pe unde am fost.
Image
Image
Image

AndreiImageMastertrap21
Mastertrap21
Administrator FIFApro
Administrator FIFApro
Echipa FIFApro
Echipa FIFApro
Nu ma pricep la fotbal

by Leo » Fri Jun 04, 2010 12:14 pm

Buciarest
Leo
Adevarata Legenda

by Sunny » Sun Jun 06, 2010 9:09 pm

vaslui :))
ce doar sebastian are voie sa glumeasca? :))
Sunny
Mircea Badea rullz
Iti multumim ca existi!
Singur impotriva tuturor

by Del Ricanio 7 » Mon Aug 02, 2010 5:29 pm

Hmm, cel mai frumos oras din lume... E greu de spus care, da' am o parere foarte buna despre orasul Barcelona. Adica are de toate, plaja, e o metropola cu zgarie-nori, dar are si zone mai putin ,,ingramadite" cu parcuri iar poluarea nu prea exista, din cate stiu e un oras destul de curat.... Mi se pare orasul ideal, luxos si modern, cu multe puncte turistice dar si o destinatie buna pt ,,relaxare". Madridul mi se pare ca un fel de Bucuresti, iar Barcelona un fel de Constanta. :)) (cam astea ar fi si orasele mele preferate din Romania, Bucurestiul si Constanta)

In rest, din cate am mai vazut pe net sau la tv, imi plac orasele din Italia, Germania, si SUA.(cui nu-i place America ? :P Doar ca multe orase sunt supra-populate, cu poluare si alte din astea). Si Parisul e frumos, dar nu-mi prea place limba. :))
Despre Anglia nu stiu ce sa zic... orasele mi se par ca de moda veche, vremea e urata de obicei, ploua mult...
ImageImage
Del Ricanio 7
Trup si suflet pentru culori
Mes que un club

by Sunny » Mon Aug 02, 2010 6:10 pm

Del Ricanio 7 wrote:Hmm, cel mai frumos oras din lume... E greu de spus care, da' am o parere foarte buna despre orasul Barcelona. Adica are de toate, plaja, e o metropola cu zgarie-nori, dar are si zone mai putin ,,ingramadite" cu parcuri iar poluarea nu prea exista, din cate stiu e un oras destul de curat.... Mi se pare orasul ideal, luxos si modern, cu multe puncte turistice dar si o destinatie buna pt ,,relaxare". Madridul mi se pare ca un fel de Bucuresti, iar Barcelona un fel de Constanta. :)) (cam astea ar fi si orasele mele preferate din Romania, Bucurestiul si Constanta)

In rest, din cate am mai vazut pe net sau la tv, imi plac orasele din Italia, Germania, si SUA.(cui nu-i place America ? :P Doar ca multe orase sunt supra-populate, cu poluare si alte din astea). Si Parisul e frumos, dar nu-mi prea place limba. :))
Despre Anglia nu stiu ce sa zic... orasele mi se par ca de moda veche, vremea e urata de obicei, ploua mult...

si brasovul e un oras frumos sa stii , de fapt lumea mai ales in perioada asta prefera muntele. ce sa faci la mare sa te arzi si sa te intepi? si oricum nici nu e un oras poluat si aproape de el e o statiune superba numita poiana brasov situata chiar in inima muntilor
Sunny
Mircea Badea rullz
Iti multumim ca existi!
Singur impotriva tuturor

by Mastertrap21 » Mon Aug 02, 2010 7:41 pm

Din Romania Brasovul si Constanta is misto, din lume hmm: Londra, Roma, Barcelona

PS: La Londra ploua mai putin ca in multe din orasele din Europa, toti cred ca aici ploua de parca ar fi muson ploios deoarece e chestia ca nu poti prognoza vremea, o simpla schimbare de curenti in ocean si vine ploaia sau soarele, in cateva ore...
Image
Image
Image

AndreiImageMastertrap21
Mastertrap21
Administrator FIFApro
Administrator FIFApro
Echipa FIFApro
Echipa FIFApro
Nu ma pricep la fotbal

by Del Ricanio 7 » Mon Aug 02, 2010 9:14 pm

Cristi none wrote:
Del Ricanio 7 wrote:Hmm, cel mai frumos oras din lume... E greu de spus care, da' am o parere foarte buna despre orasul Barcelona. Adica are de toate, plaja, e o metropola cu zgarie-nori, dar are si zone mai putin ,,ingramadite" cu parcuri iar poluarea nu prea exista, din cate stiu e un oras destul de curat.... Mi se pare orasul ideal, luxos si modern, cu multe puncte turistice dar si o destinatie buna pt ,,relaxare". Madridul mi se pare ca un fel de Bucuresti, iar Barcelona un fel de Constanta. :)) (cam astea ar fi si orasele mele preferate din Romania, Bucurestiul si Constanta)

si brasovul e un oras frumos sa stii , de fapt lumea mai ales in perioada asta prefera muntele. ce sa faci la mare sa te arzi si sa te intepi? si oricum nici nu e un oras poluat si aproape de el e o statiune superba numita poiana brasov situata chiar in inima muntilor

Eu n-am spus ca Brasovul nu e oras frumos... ba din contra, chiar imi place din ce am vazut, dar orasele mele preferatele din Romania raman Bucurestiul si Constanta. Apoi Brasovul si Iasiul. :)

Intre mare si munte, eu intotdeauna voi prefera marea... Poate ca si din cauza ca sunt Varsator :)) Nu stiu sa inot, dar imi place mult mai mult marea decat muntele.
Iar la faza ca te arzi... 1.E vara, cand ai vrea sa mearga lumea la mare ? 2.Pai mergi la mare mai spre dimineata, seara, nu mergi ca boul in amiaza mare, cand soarele e sus pe cer si incalzeste cel mai tare...
ImageImage
Del Ricanio 7
Trup si suflet pentru culori
Mes que un club

Next

Return to Excursii, calatorii, concedii