Hip - Hop

Despre sunetele ce ne incanta auzul

by codri_og » Mon Aug 04, 2008 5:17 pm

Stiu ca acum marea majoritate a copiilor(in fine, copii adolescenti) asculta aproape numai rock, punk(curentul emo), pe aici pe colo cate unu cu muzica romaneasca si iar o mare parte manele! Dar acesta este un topic doar pentru rapperi! Si ati putea pe acest topic sa va lasati numele rapperului favorit/trupei si o melodie favorita. Incep eu: 2Pac, melodie favorita Coolio - Gangster's Paradise
codri_og
Membru+

by Ovidinho » Mon Aug 04, 2008 6:36 pm

Vrei sa ici ca nu se asculta rap? :-D
Image
Image
Ovidinho
Adevarata Legenda
Fan of TrueBlood
Sangre bianco-rosso

Location: Sector Three, Bucharest, Romania, Europe, Earth, Solar System and in the the Milky Way Galaxy

by codri_og » Tue Aug 05, 2008 3:15 pm

Ovidinho wrote:Vrei sa ici ca nu se asculta rap? :-D

Ba da dar in Romania nu prea sunt destul de putini ;) Cel putin asa am observat
codri_og
Membru+

by Ovidinho » Tue Aug 05, 2008 9:42 pm

nu cred...depinde de zona, cel putin eu am multi prieteni care asculta :-D
Image
Image
Ovidinho
Adevarata Legenda
Fan of TrueBlood
Sangre bianco-rosso

Location: Sector Three, Bucharest, Romania, Europe, Earth, Solar System and in the the Milky Way Galaxy

by codri_og » Mon Aug 18, 2008 6:30 pm

Nu neaparat, dar pana la urma, Romania este o tara a rock-ului, manelelor is mai putin muzica usoara. Daca ar fi dupa mine, as face un procent care ar suna cam asa: "roakeri" cam 30%, manelari 30%, amatori de muzica usoara(nu neaparat romaneasca) 25%, rapperi cam 15%. si totusi manelistii sunt in descendenta. In fine, parerea mea. ;-)
codri_og
Membru+

by Ovidinho » Mon Aug 18, 2008 7:54 pm

nu prea cred, dar fiecare cu parerea lui :-D
Image
Image
Ovidinho
Adevarata Legenda
Fan of TrueBlood
Sangre bianco-rosso

by Del Ricanio 7 » Mon Aug 18, 2008 9:17 pm

Mie nu-mi plac manelele si nici rockul*.... Si nici dupa hip-hop nu imi e foarte drag
Eu prefer muzica usoara...Cam ceea ce canta Voltaj, Akcent etc... Trupe preferate n-am, insa sunt un fan Voltaj.

*Poate ma lamureste cineva...Ce naiba e rock-ul ??? Se pare ca Elvis canta rock si la fel si Banica (il cam copie)...Insa rock-ul lor se aseamana cu blues, pe cand alte trupe tot rock canta, insa rock-ul lor zici ca e heavy metal... Prea mare diferenta...

Oricum, in general nu ma dau prea in vant dupa muzica, insa uneori imi mai place sa ascult...
ImageImage
Del Ricanio 7
Trup si suflet pentru culori
Mes que un club

by Ovidinho » Mon Aug 18, 2008 10:29 pm

pai sunt mai multe tipuri de rock :-D (nu ca mi-ar placea), insa rock-ul cantat de Elvis sau Banica, suna destul de frumos :-D
Image
Image
Ovidinho
Adevarata Legenda
Fan of TrueBlood
Sangre bianco-rosso

by Del Ricanio 7 » Mon Aug 18, 2008 10:32 pm

Oricum, e ciudat...Intelegeam de ce se cheama rock ceva de genul heavy metal, zici ca te zgarie pe creier niste pietre...Dar muzica lenta si denumirea ,,rock" ? Ciudat :shock:
ImageImage
Del Ricanio 7
Trup si suflet pentru culori
Mes que un club

by Ovidinho » Mon Aug 18, 2008 10:39 pm

nici eu nu prea intelegeam cu cativa ani in urma :-D
Image
Image
Ovidinho
Adevarata Legenda
Fan of TrueBlood
Sangre bianco-rosso

Next

Return to Muzica