RECOMANDARI - Horror

La ce va mai uitati, ce ne recomandati ?

by Del Ricanio 7 » Fri May 27, 2011 10:08 pm

Ovidinho wrote:
Del Ricanio 7 wrote:http://www.youtube.com/user/Cinemassacre#g/c/C41B160E6BA55CC8

Am vazut ,,serialul" asta si cred ca mi s-a deschis pofta de ,,horror" :))
Care vi s-au parut cele mai infricosatoare filme horror ? Lasati niste sugestii, ca vara asta cred ca am maraton horror :))

Cred ca voi incepe (sa nu cumva sa ma opresc dupa :)) ) cu Exorcistul care pare cu adevarat sa fie horror :)) (nu doar scarbosenii cu taiat organe si parti umane printr-o grafica foarte realista)

Exorcistul e bun.
Daca vrei iti recomand cate ceva de la Stephen King, nu-s foarte Horor, dar ideile sunt geniale.

Am inceput sa ma uit la un serial: The Walking Dead(cine s-a uitat la PB, joaca Sarah, din PB)

Depinde, ce teme abordeaza ? Extraterestrii ceva ?(vreau sa ma uit si la District 9, Battle: Los Angeles, Cloverfield care nu's tocmai horror :)) )

Del Ricanio 7 wrote:Cred ca voi incepe (sa nu cumva sa ma opresc dupa :)) ) cu Exorcistul

Hai ca's tare :)) De abia am postat pe forum, nici n-am vazut inca filmul, am dormit putin pe la amiaza si am si avut deja primul cosmar legat de Exorcistul :)))) :lol: E clar, cred ca o sa raman marcat pe viata :)))
ImageImage
Del Ricanio 7
Trup si suflet pentru culori
Mes que un club

by Ovidinho » Fri May 27, 2011 10:22 pm

Del Ricanio 7 wrote:
Ovidinho wrote:
Del Ricanio 7 wrote:http://www.youtube.com/user/Cinemassacre#g/c/C41B160E6BA55CC8

Am vazut ,,serialul" asta si cred ca mi s-a deschis pofta de ,,horror" :))
Care vi s-au parut cele mai infricosatoare filme horror ? Lasati niste sugestii, ca vara asta cred ca am maraton horror :))

Cred ca voi incepe (sa nu cumva sa ma opresc dupa :)) ) cu Exorcistul care pare cu adevarat sa fie horror :)) (nu doar scarbosenii cu taiat organe si parti umane printr-o grafica foarte realista)

Exorcistul e bun.
Daca vrei iti recomand cate ceva de la Stephen King, nu-s foarte Horor, dar ideile sunt geniale.

Am inceput sa ma uit la un serial: The Walking Dead(cine s-a uitat la PB, joaca Sarah, din PB)

Depinde, ce teme abordeaza ? Extraterestrii ceva ?(vreau sa ma uit si la District 9, Battle: Los Angeles, Cloverfield care nu's tocmai horror :)) )

Pai depinde ce vrei.

Eu recomand:
Storm of the century ( http://www.imdb.com/title/tt0135659/ ): Foarte bun, e pe 3 cd-uri la magazinul virtual, si chiar merita.

Carrie ( http://www.imdb.com/title/tt0074285/ ): Distributie de exceptie, regizor genial, scenariu la fel magnific.

Christine ( http://www.imdb.com/title/tt0085333/ ): Destul de interesanta povestea, nu stiu insa daca e pe gustul tau.

The Mist ( http://www.imdb.com/title/tt0884328/ ): Ceva gen post-apocaliptic. Cu un final demential(nu te uita di-nainte, asta e tot farmecul)

The Shining ( http://www.imdb.com/title/tt0081505/ ): Desi l-am lasat la sfarsit, daca vrei sa vezi un horror bun, cu asta trebuie inceput. E tatal horror-urilor psihologice. Jack Nicholson joaca ireprosabil. Ca sa nu mai spun ca actorii au fost tinuti in acel hotel timp de un an pentru a le induce sentimentul de pustietate, de indepartare fata de lume.

P.S: 1408 l-ai vazut, nu?

P.S2: Cam atat am vazut, sunt sigur ca mai sunt o gramada foarte bune :).(horror ma refer, ca mai are scenarii :GJ: )
Image
Image
Ovidinho
Adevarata Legenda
Fan of TrueBlood
Sangre bianco-rosso

Location: Sector Three, Bucharest, Romania, Europe, Earth, Solar System and in the the Milky Way Galaxy

by Del Ricanio 7 » Fri May 27, 2011 11:25 pm

Ovidinho wrote:The Mist ( http://www.imdb.com/title/tt0884328/ ): Ceva gen post-apocaliptic. Cu un final demential(nu te uita di-nainte, asta e tot farmecul)

Parca a fost recent pe Antena 1... am prins doar finalul :dooh: :dooh: :dooh:

Ovidinho wrote:P.S: 1408 l-ai vazut, nu?

Nu stiu, nu cred, cu ce e ?

Cred ca o sa arunc o privire pe The Mist, Storm of the Century, Christine, The Shining (aaa, asta e filmul cu celebrul ,,Here's Johnny" :)) )

As vrea sa vad astea mai recente (si de calitate) da' si astea clasice (nu neaparat prin vechime cat prin mai ales ,,valoare"). Cred ca o sa iau la rand si parodiile horror :))
ImageImage
Del Ricanio 7
Mes que un club

by Ovidinho » Sat May 28, 2011 12:04 am

Del Ricanio 7 wrote:
Ovidinho wrote:The Mist ( http://www.imdb.com/title/tt0884328/ ): Ceva gen post-apocaliptic. Cu un final demential(nu te uita di-nainte, asta e tot farmecul)

Parca a fost recent pe Antena 1... am prins doar finalul :dooh: :dooh: :dooh:

Ovidinho wrote:P.S: 1408 l-ai vazut, nu?

Nu stiu, nu cred, cu ce e ?

Cred ca o sa arunc o privire pe The Mist, Storm of the Century, Christine, The Shining (aaa, asta e filmul cu celebrul ,,Here's Johnny" :)) )

As vrea sa vad astea mai recente (si de calitate) da' si astea clasice (nu neaparat prin vechime cat prin mai ales ,,valoare"). Cred ca o sa iau la rand si parodiile horror :))

Pacat, daca ai vazut finalul. :(
Posibil, mie mi-a zis un prieten de el, ca l-a vazut si cica e Stephen King, si l-am luat de la magazin :).

1408 e cel cu camera, cu John Cusack. Daca nu l-ai vazut, uita-te, e superb.

Recente: Drag me to hell, Devil, Paranormal Activity(primul in special), The Happening(desi nu cred ca e horror), Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street. Nu stiu ce alteceva sa iti zic, nu prea mai stiu, daca ma uit sunt d'alea no name, prinse la 12-1 noapte, carora nu le retii numele si oricum sunt prea proaste pentru o recomandarea.
Image
Image
Ovidinho
Adevarata Legenda
Fan of TrueBlood
Sangre bianco-rosso

Location: Sector Three, Bucharest, Romania, Europe, Earth, Solar System and in the the Milky Way Galaxy

by Del Ricanio 7 » Sat May 28, 2011 12:26 am

Ovidinho wrote:Pacat, daca ai vazut finalul. :(

I'm a fricking genius :dooh:
tipu' e intr-o masina, in fata unui pod cu ceata, cu niste rude/prieteni, n-are destule gloante si il impusca pe toti (mai putin pe sine), inclusiv nevasta si copilu', ca sa nu sufere prea mult sa fie omorati de monstri. Vin militarii cu tancurile, il salveaza de monstri da' el tipa de durere ca si-a omorat familia. Asta e ? :dooh: L-am mai si cautat pe wikipedia, sa citesc finalul, imediat dupa ce l-am vauzt pe Antena :dooh:

Ovidinho wrote:1408 e cel cu camera, cu John Cusack. Daca nu l-ai vazut, uita-te, e superb.

Nu, nu cred ca l-am vazut (poate doar inceputul), daca e cel cu hotelul am auzit sigur de el.

Ovidinho wrote:Recente: Drag me to hell, Devil, Paranormal Activity(primul in special), The Happening(desi nu cred ca e horror), Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street.

De astea am auzit. Drag me to hell, e cu o baba in trailer care m-a speriat :))

Apropo, pe canalul ala de yb scris de mine cu cateva posturi in urna, ,,Jaws" e trecut ca fiind horror, cand el imi pare un thriller in stare pura :))
ImageImage
Del Ricanio 7
Mes que un club

by Ovidinho » Sat May 28, 2011 12:35 am

Del Ricanio 7 wrote:
Ovidinho wrote:Pacat, daca ai vazut finalul. :(

I'm a fricking genius :dooh:
tipu' e intr-o masina, in fata unui pod cu ceata, cu niste rude/prieteni, n-are destule gloante si il impusca pe toti (mai putin pe sine), inclusiv nevasta si copilu', ca sa nu sufere prea mult sa fie omorati de monstri. Vin militarii cu tancurile, il salveaza de monstri da' el tipa de durere ca si-a omorat familia. Asta e ? :dooh: L-am mai si cautat pe wikipedia, sa citesc finalul, imediat dupa ce l-am vauzt pe Antena :dooh:

Yep ... :(.

Del Ricanio 7 wrote:
Ovidinho wrote:1408 e cel cu camera, cu John Cusack. Daca nu l-ai vazut, uita-te, e superb.

Nu, nu cred ca l-am vazut (poate doar inceputul), daca e cel cu hotelul am auzit sigur de el.

Da, asta e. Incepe cu el ;). Ai incredere :).

Del Ricanio 7 wrote:
Ovidinho wrote:Recente: Drag me to hell, Devil, Paranormal Activity(primul in special), The Happening(desi nu cred ca e horror), Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street.

De astea am auzit. Drag me to hell, e cu o baba in trailer care m-a speriat :))

Apropo, pe canalul ala de yb scris de mine cu cateva posturi in urna, ,,Jaws" e trecut ca fiind horror, cand el imi pare un thriller in stare pura :))

Da, cu baba, asta e. E bunicel, dar sa te uiti noaptea la el :D.(ca la orice horror).
Asta e mai mult SF. Tot cam post-apocaliptic, imi plac astea :).
Image
Image
Ovidinho
Adevarata Legenda
Fan of TrueBlood
Sangre bianco-rosso

by Del Ricanio 7 » Sat May 28, 2011 12:43 am

Ovidinho wrote:Da, cu baba, asta e. E bunicel, dar sa te uiti noaptea la el :D.(ca la orice horror).

Care noaptea frate ? Vb unora de pe youtube, referitor la Amnesia:
,,hell with lights off. im gonna put extra lights just in case."
,,I used to think I was somewhat brave. But after seeing this gameplay, I don't think I can play this game without playing with a freind, a million bright lights, and a photo of jerry seinfeld with me."
Cu mama si tata, cu 10 prieteni, in amiaza mare, cu becurile aprinse si cu un caine de paza si cu o poza cu jerry seinfield langa mine :GJ:

Cred ca o sa ma uit la 00:00, atunci cand ies fantomele :soo: Vise placute garantate :soo:
ImageImage
Del Ricanio 7
Mes que un club

by Ovidinho » Sat May 28, 2011 12:47 am

Del Ricanio 7 wrote:
Ovidinho wrote:Da, cu baba, asta e. E bunicel, dar sa te uiti noaptea la el :D.(ca la orice horror).

Care noaptea frate ? Vb unora de pe youtube, referitor la Amnesia:
,,hell with lights off. im gonna put extra lights just in case."
,,I used to think I was somewhat brave. But after seeing this gameplay, I don't think I can play this game without playing with a freind, a million bright lights, and a photo of jerry seinfeld with me."
Cu mama si tata, cu 10 prieteni, in amiaza mare, cu becurile aprinse si cu un caine de paza si cu o poza cu jerry seinfield langa mine :GJ:

Cred ca o sa ma uit la 00:00, atunci cand ies fantomele :soo: Vise placute garantate :soo:

Daca vrei experienta autentica horror te uit si cu lumina stinsa :)).

Prea tare asta :lol:

im gonna put extra lights just in case.

:))
Image
Image
Ovidinho
Adevarata Legenda
Fan of TrueBlood
Sangre bianco-rosso

by sebastian » Sat May 28, 2011 11:13 am

....
Last edited by sebastian on Wed Aug 17, 2011 6:47 pm, edited 1 time in total.
Image
sebastian
Ajde Ana

by Ovidinho » Sat May 28, 2011 12:37 pm

sebastian wrote:
Del Ricanio 7 wrote:vreau sa ma uit si la District 9, Battle: Los Angeles, Cloverfield care nu's tocmai horror

D9 e super marfa, poate si mai misto decat a fost transformers
B LA e o prostie de film, daca vrei ceva apocaliptic uita'te la " independence day" ( asta daca nu l'ai vazut pana acum )

Will Smith rullz \m/ .
Image
Image
Ovidinho
Adevarata Legenda
Fan of TrueBlood
Sangre bianco-rosso

PreviousNext

Return to Filme