RECOMANDARI - Horror

La ce va mai uitati, ce ne recomandati ?

by Ovidinho » Thu Feb 13, 2014 9:58 pm

Mie mi-a placut cat de cat Insidious, primu'; pe 2 nu l-am vazut.

Care-i locu' 1?
Image
Image
Ovidinho
Adevarata Legenda
Fan of TrueBlood
Sangre bianco-rosso

Location: Sector Three, Bucharest, Romania, Europe, Earth, Solar System and in the the Milky Way Galaxy

by Del Ricanio 7 » Thu Feb 13, 2014 10:13 pm

N-am un film horror preferat :)) Am insa cateva care mi-au placut mai mult :D

Singura faza care m-a speriat cu adevarat a fost asta: https://www.youtube.com/watch?v=fGT87k_CVJ0 Prea putin, pacat de coloana sonora. Partea a doua am vazut-o la cinema, poate de asta nu mi-a placut, desi nu cred. Adica la un moment dat erau vreo 2 idioti de zici ca te uitai la o parodie. Vanatori de fantome, sau ceva de genu, care se temeau de fantome, Scooby Doo, numai la asta ma puteam gandi atunci. Iar in rest, mi se parea ca filmul se rezuma la oameni cu faina pe fata. Nici acum nu pot sa cred ca Insidious (2) si The Conjuring a fost regizat de acelasi om.

Daca baba aia cu Anabelle in brate se intorcea spre ecran (jumpscare), nu cred ca mai apucam sa vb azi cu tine. :))
ImageImage
Del Ricanio 7
Trup si suflet pentru culori
Mes que un club

by Ovidinho » Thu Feb 13, 2014 11:33 pm

Legat de Anabelle, Bogdan, read this:
http://badassdigest.com/2013/07/23/the- ... conjuring/
Image
Image
Ovidinho
Adevarata Legenda
Fan of TrueBlood
Sangre bianco-rosso

Location: Sector Three, Bucharest, Romania, Europe, Earth, Solar System and in the the Milky Way Galaxy

by Del Ricanio 7 » Fri Feb 14, 2014 7:10 pm

Even better, watch this: https://www.youtube.com/watch?v=3ey1QFvcz4c

5:40, cica nu ar fi un preot, ci un simplu vizitator sceptic. Iar din cate am citit in comentarii, tipul n-a murit la 3 ore, ci la cativa ani distanta, deci se pare ca povestea ar fi inflorita.
Sunt destul de sceptic de felul meu, desi cred in fantome... cert e ca n-as calca nici mort in muzeul ala :))

Din linkul tau:
Lou started having bad dreams, dreams where Annabelle was in his bed, climbing up his leg as he lay frozen, sliding up his chest to his neck and closing her stuffed hands around his throat, choking him out. He would wake up terrified, head pounding like all blood had been cut off to his brain. He was freaking out. He was worried about the girls.

Now that sounds silly... Cu alte cuvinte, a visat ca papusa se freca de el ?! Cred ca ii trebuie o altfel de papusa :soo:

ps: Tipa aia clarvazatoare, Warren sau cum o chema, a fost invitata la ,,A haunted", emisiunea aia cu fantome de pe discovery :)
ps2: Dintre toate filmele de groaza, cel mai mult m-a speriat Chucky :)), evident cand eram mic. Mi-a cauzat multe cosmaruri filmul ala :)) Daca se face un spinoff dupa Anabelle, sper sa fie la fel de bun ca ,,The Conjuring". Chucky reloaded >:)
ps3: https://www.youtube.com/watch?v=V4WvDfLYr74 DAFUQ ?!?! :| Daca e adevarat si nu e facut pt publicitate, atunci wow ! Totusi nu inteleg cum adica urme pe monitor, i-a distrus monitorul sau cum ?
ps4: PlayStation 4 (dumb joke)
ImageImage
Del Ricanio 7
Trup si suflet pentru culori
Mes que un club

by Ovidinho » Fri Feb 14, 2014 8:13 pm

M-am uitat la video-urile postate de tine.. OAU! cred ca da, i-a distrus monitorul, ca altfel nu se explica, doar nu-i schimba wallpaper-ul :).
Chiar ca nici eu n-as calca in muzeul ala nici pentru 1 milion de dolari :)).

Dupa ce-am vazut astea si la ce-am mai citit, pe mine asta cred ca m-a speriat cel mai rau.

P.S: Vera aia, imi place, arata mai bine decat arata in film :lol:
Image
Image
Ovidinho
Adevarata Legenda
Fan of TrueBlood
Sangre bianco-rosso

by sebastian » Fri Feb 14, 2014 11:05 pm

Ovidinho wrote:Chiar ca nici eu n-as calca in muzeul ala nici pentru 1 milion de dolari :)).

o fac eu si pentru 10.000 de euro :))
Image
sebastian
Ajde Ana

Previous

Return to Filme