FPRL 14 - Discutii dupa Lansare

Prima versiune a FPRL 14.

by body_mu » Wed Jul 23, 2014 10:07 am

Alex wrote:Am si eu cateva intrebari pentru propria curiozitate. :D
1. Imi puteti face o lista cu jucatorii si atributele lor pentru echipele CS U Craiova si FC U Craiova?
2. Cantece de galerie au amandoua echipele? Stiu ca in versiunile mai vechi erau niste scandari destul de bunicele. Tot alea sunt?
3. Ce buget are fiecare? Si ziceti-mi si bugetul lui Dinamo sa-l compar >:)

Si acum o sugestie:
Ar fi frumos sa se faca un document oficial (gen pdf) cu continutul patch-ului si componentele echipelor impreuna cu atribuitele lor. Just saying. :)

EDIT: Stadionul "Ion Oblemenco" este? :D Si daca da, imi puteti spune ce echipa e setata sa joace pe el (sau amandoua joaca meciurile de acasa pe "Oblemenco")?

1. FC U s-a cam destramat, dar ti-am facut print screen-uri cu jucatorii celor de la CS U -> https://www.mediafire.com/?vv09btupvfxtsom
2. Avem si cantece de galerie, nu (cred ca) sunt cele vechi dar oricum, sunt de calitate. :GJ:
3. CS U are 1,5 milioane, fiind cam singura echipa care a bagat bani in transferuri vara asta. Dinamo are 600.000. :)

Ar fi frumos sa facem ceva gen SoFIFA, dar nu cred ca avem acele cunostinte in materie de programare. Sa transcrii manual atributele fiecarui jucator e cam dificil. :D

Niciun stadion nu este. Sunt foarte greu de facut pentru FIFA 14 si nici nu are cine sa le faca aici...
Image
body_mu
Veteran

by Alex » Wed Jul 23, 2014 1:55 pm

Multumesc mult!
Sincer mi se pare foarte bine facut totul. Atributele sunt exact de nivelul ligii noastre, bugetele sunt foarte realiste la cele 2 echipe (la cum sunt in realitate ar trebui sa fie pe minus la unele echipe :)) ). Pacat cu stadioanele ca aduceau un plus. :(

EDIT: Ma gandeam asa, din DB nu pot fi extrase informatii despre jucatori? Din Oracle, phpmyadmin stiu s-o fac eu prin interogari SQL, dar nu stiu ce fel de DB este aceasta. Daca stiti sau aflati spuneti-mi mie si incerc sa vad ce pot face. :)
Cei mai tari sunt FifaPro si CRAIOVA!!!
Alex
L'amore del sangue blu e bianco

by body_mu » Wed Jul 23, 2014 3:58 pm

Alex wrote:Multumesc mult!
Sincer mi se pare foarte bine facut totul. Atributele sunt exact de nivelul ligii noastre, bugetele sunt foarte realiste la cele 2 echipe (la cum sunt in realitate ar trebui sa fie pe minus la unele echipe :)) ). Pacat cu stadioanele ca aduceau un plus. :(

EDIT: Ma gandeam asa, din DB nu pot fi extrase informatii despre jucatori? Din Oracle, phpmyadmin stiu s-o fac eu prin interogari SQL, dar nu stiu ce fel de DB este aceasta. Daca stiti sau aflati spuneti-mi mie si incerc sa vad ce pot face. :)

Stiu, o sa rupa patch-ul asta. :GJ: :lol: Cu stadioanele ti-am zis cam cum sta treaba. :(

Nu prea stiu ce limba ai vorbit acolo :)), in fine... Deci, ar fi posibil sa facem ceva gen site-ul asta (http://sofifa.com/players/?hl=en-GB) intr-un document PDF sau... altceva? Uite, asta e un db de FIFA 14 "clasic" -> http://www27.zippyshare.com/v/38870979/file.html, daca reusesti ceva iti pot da cu cea mai mare placere db-ul cu ligile din Romania. In caz ca ai nevoie de mai multe detalii despre cum e structurat db-ul, da-mi un pm. :D
Image
body_mu
Veteran

by Alex » Wed Jul 23, 2014 6:35 pm

Din ce vad este un fisier XML din care as putea extrage informatia. :) Daca si restul sunt de acord, as putea sa incerc sa fac un mic programel in Java care sa extraga datele necesare. :D
Alex

by body_mu » Wed Jul 23, 2014 8:13 pm

Alex wrote:Din ce vad este un fisier XML din care as putea extrage informatia. :) Daca si restul sunt de acord, as putea sa incerc sa fac un mic programel in Java care sa extraga datele necesare. :D

Restul... pai nu prea mai e nimeni pe aici. :)) Ar fi excelent daca ai reusi sa faci asta. :D
Image
body_mu
Veteran

by Alex » Wed Jul 23, 2014 8:36 pm

Pai atunci o sa incerc, dar sa nu aiba ceva de obiectat Razvan. Sa-mi lasi PM cu un link sa descarc fisierul. :)
Alex

by N-Razvan » Wed Jul 23, 2014 10:45 pm

Nu am nimic de obiectat, dacă reuşeşti ar fi super.
N-Razvan
Veteran

Previous

Return to Spring Edition