Iluminati, masoni, societati secrete etc.

Tot felul de "prostii"

by AK47 » Sat Feb 22, 2014 10:27 am

Eu cred ca exista, dar se fac si multe exagerari. Nici aia ca se mantuiesc ortodocsi si ceilalti nu, nu o cred...si sunt ortodox. Nu se stie exact ce e si dupa moarte. Oricum, eu zic ca adevarul a fost denaturat de mii de ani si nu cred ca vom stii tot adevarul vreodata .
Image
AK47
Adevarata Legenda
Suporter Dinamo
Most Valuable Person

by Del Ricanio 7 » Sat Feb 22, 2014 2:46 pm

Religion = bullshit
ImageImage
Del Ricanio 7
Trup si suflet pentru culori
Mes que un club

by Sunny » Sat Feb 22, 2014 3:40 pm

AK47 wrote:Oricum, eu zic ca adevarul a fost denaturat de mii de ani si nu cred ca vom stii tot adevarul vreodata .

Cu stiri de genul, cred si eu ca a fost denaturat adevarul: http://www.romaniatv.net/cel-mai-mare-m ... 28351.html . Ce naiba, adica atat de prost sa fii incat sa scrii o stire ce ar putea tine 2.1 miliarde de oameni cu sufletul la gura si mai apoi sa nu zici NIMIC legat de deznodamant???????????????? Si stirea asta apare cam pe toate site-urile de stiri din Romania.... Deci e virala... INCREDIBIL!

Del Ricanio 7 wrote:Religion = bullshit

Nu ma asteptam de la un botosanean sa zica asa ceva... Ma bucur ca mai sunt oameni care pot gandi chiar si in zonele unde pur si simplu sunt sufocati de blocajele pe care ti le impun oamenii folosindu-se de asa-zisele pacate in a nu face voia Lui Dumnezeu, desi Iisus nu a pomenit niciodata de termenul pacat, asa cum zicea si Levi.
Sunny
Mircea Badea rullz
Iti multumim ca existi!
Singur impotriva tuturor

by Sunny » Mon Feb 24, 2014 3:22 pm

Ce parere aveti de acest clip: http://www.youtube.com/watch?v=496nu1sDdWw ?
Sunny
Mircea Badea rullz
Iti multumim ca existi!
Singur impotriva tuturor

by body_mu » Tue Feb 25, 2014 7:33 pm

Omul pare foarte deschis la minte, voi continuă să-i urmăresc materialele. Dacă stau să mă gândesc, niciodată nu a existat şi nu poate exista vreo dovadă că spiritele/demonii nu există, trebuie să fi încuiat să nu asculţi astfel de opinii. Şi văd că acest Levi confirmă spusele diavolului din articolul pe care l-am postat pe pagina anterioară, anume : diavolii nu încurcă/atacă pe cei care le fac voile, ci pe cei care au credinţă în Dumnezeu, care reprezintă un pericol pentru ei.
Image
body_mu
Veteran

by Sunny » Tue Feb 25, 2014 10:14 pm

3 articole in stransa legatura intre ele, dar si cu anteriorul clip:

http://www.descopera.ro/stiinta/4697963-cine-este-adevaratul-dumnezeu-al-universului-nostru

http://www.descopera.ro/cultura/4588035-dumnezeu-a-fost-inventat

http://tranzactiisigure.ro/in-romania-un-barbat-dispare-de-sub-ochii-propriei-familii-si-se-intoarce-in-timp-cu-200-de-ani/#_ Ma rog, aici poate e mai ciudat faptul ca s-a relatat aceasta intamplare abia dupa 22 de ani... Dar poate a avut nevoie de timp omul pana sa isi faca curaj sa povesteasca si pana sa se documenteze ca sigur a existat acea strada... Plus ca unii zic ca e copiata povestea, in fine, oricum nu prea are treaba cu subiectul...

Dar, oricum religia noastra eu zic ascunde multe lucruri legate de adevarata mantuire, nu vad de ce doar ortodoxii se pot mantui si nici Duhul Sfant nu vad de ce l-am avea doar noi:

http://www.crestinortodox.ro/forum/show ... php?t=3876

http://ortodoxia.md/despre-martorii-lui ... u-sectarii

http://wol.jw.org/ro/wol/d/r34/lp-m/2012248

Plus ca de la 12 pana la 30 de ani nu se scrie nimic din viata Lui Iisus in Biblie si sa nu uitam de cele peste 100 de contradictii din Aceasta carte, ceea ce ne duce cu gandul ca unele lucruri au fost schimbate, altele poate chiar sterse, pentru ca si-au dat seama, cei ce ne controleaza mintile, ca religia e cam singura institutie care poate cu adevarat sa bage frica in oameni, deoarece s-a dovedit de-a lungul istoriei ca aproape oriunde pe planeta zeitatile, basmele si statuile au fost mereu venerate si au avut succes in randul maselor, ca atunci cand vine vorba de altceva, de regula oamenii nu prea stiu de frica si sunt incredibil de nepasatori legat de ceea ce se intampla in jurul lor, crezand ca in viata e de ajuns sa stai inchis intr-o cutie de chibrituri(apartamente, daca e sa decodificam metafora) timp de cateva zeci de ani, sa invete niste teorii care nu prea ne ajuta in viata, mai ales ca multi fac o facultate de alt profil fata de cea din liceu, ori o fac doar pentru diploma, ori ajung sa faca un serviciu pe un salariu de mizerie si intr-un total dezacord cu teoriile invatate in anii de liceu mai ales, apoi sa se casatoreasca, sa faca copii si sa traisca mult si sa se indoape cu pastile crezand, ca "asta e scopul omului in viata", vorba lui George Carlin:"Am ajuns sa dam ani vietii si nu viata anilor". Pur si simplu am uitat cine suntem noi cu adevarat si de puterea oamenilor, puterea mintii lor, puterea de a ne iubi pentru ca asa e firesc, nu neaparat moral, puterea de a lua deciziile cele mai grele prin cele mai independente opinii, dar neignorand desigur persoanele apropiate si ca nu trebuie sa depindem de nu stiu ce basme care sa bage frica in noi pentru a fi mai linistiti. Levi asta a zis bine ca au reusit sa distruga o gramada de familii: bunicii raman la tara, copiii stau 6-8 ore la scoala, parintii 8-12 ore la serviciu, apoi copiii stau la calculator si parintii la serialele lor favorite(seriale care nu prea au treaba cu viata reala) si noi inca mai credem ca asta e "marea evolutie", cand de fapt uitam sa mai facem diferenta dintre ce e util si ce nu si dintre ce e bine si ce e rau sa facem...
Last edited by Sunny on Tue Feb 25, 2014 10:42 pm, edited 2 times in total.
Sunny
Mircea Badea rullz
Iti multumim ca existi!
Singur impotriva tuturor

by marik » Tue Feb 25, 2014 10:35 pm

cristi ce incerci tu sa demonstrezi ? sincer nu am citit nimic din ce ai postat pentru ca nu ma intereseaza , sunt doar curios ce incerci sa demonstrezi , vad ca te agiti destul de mult sa cauti linkuri si alte articole .
Image
marik
Adevarata Legenda
Fan Steven Gerrard

by Sunny » Tue Feb 25, 2014 10:41 pm

marik wrote:cristi ce incerci tu sa demonstrezi ? sincer nu am citit nimic din ce ai postat pentru ca nu ma intereseaza , sunt doar curios ce incerci sa demonstrezi , vad ca te agiti destul de mult sa cauti linkuri si alte articole .

Pai daca esti curios ce incerc sa demonstrez si chiar ai vrea sa aflii, ai citi tot ce am scris si ai intelege... Dar daca nu citesti e clar ca nu cauti decat motive de a deschide polemici inutile, ci nu de a cunoaste ceea ce vreau sa demonstrez...
Sunny
Mircea Badea rullz
Iti multumim ca existi!
Singur impotriva tuturor

by sebastian » Tue Feb 25, 2014 11:17 pm

Sunny wrote:ceea ce vreau sa demonstrez...

Daca vrei TU SINGUR sa demonstrezi ceva, vii cu ideile TALE PROPRII. NU cu COPIAT de pe net sau mai stiu eu de unde.
Image
sebastian
Ajde Ana

by body_mu » Wed Feb 26, 2014 9:21 am

Sunny wrote:Dar, oricum religia noastra eu zic ascunde multe lucruri legate de adevarata mantuire, nu vad de ce doar ortodoxii se pot mantui si nici Duhul Sfant nu vad de ce l-am avea doar noi

Din câte știu, catolicii (și evident restul religilor) nu cuprind toate Sfintele Taine, iar la catolici am înțeles că slujbele durează mai mult (ca durată), nu cunosc mai multe diferențe. Dar când Papa salută masonic mulțimea e clar că e ceva murdar în religia catolică.

sebastian wrote:
Sunny wrote:ceea ce vreau sa demonstrez...

Daca vrei TU SINGUR sa demonstrezi ceva, vii cu ideile TALE PROPRII. NU cu COPIAT de pe net sau mai stiu eu de unde.

Ce ți se pare așa copiat? A dat omul un "citat" din Levi și din George Carlin, dovadă a cunoștințelor sale, ce e în neregulă?
Image
body_mu
Veteran

PreviousNext

Return to Diverse