Gamingul din Romania trece la un alt nivel

Totul despre FIFA 08

by ESL ROMANIA » Fri Nov 09, 2007 4:47 pm

Kick Off Events, agentie de publicitate full service, specializata in marketing sportiv, anunta azi semnarea unui contract de parteneriat cu Turtle Entertainment, proprietarul Electronic Sports League, prin care agentia devine reprezentantul oficial in Romania al celei mai mari ligi de gaming din Europa: Electronic Sports League.
"Kick Off Events" are o experienta vasta in marketing sportiv si in organizarea de evenimente, lucrand cu personalitati ca Gheorghe Hagi, Gheorghe Popescu, Dan Petrescu sau Cristian Chivu, cluburi precum Steaua Bucuresti sau Poli Timisoara si clienti corporate importanti ( Gillette, Bergenbier, Pepsi, etc ).

„Experienta in domeniul marketingului si al organizarii de evenimente, contactele cu clienti importanti, precum si background-ul oferit de Turtle Entertainment, ne vor ajuta sa crestem acest nou proiect al companiei noastre” a declarat Marius Radu, Account Manager „Kick Off Events” si noul Head al ESL Romania.

"Kick Off Events este partenerul perfect pentru ESL in Romania. Compania are o vasta experienta si foarte multe conexiuni cu domeniul sportiv. Ei ne vor ajuta sa promovam industria eSports care este in continua crestere”. A declarat Jens Hilgers, CEO al Turtle Entertainment.

Ce va fi nou in Romania ?
ESL Romania se va transforma intr-o organizatie de gaming cu adevarat profesionista si veti observa acest lucru incepand cu zilele urmatoare.
Staff-ul ESL va fi mai aproape de jucatori, va fi prezent in permanenta pentru a va ajuta si pentru a va indruma.
Incepand cu 2008, vom introduce primele sezoane de ESL Pro Series ( EPS ) si ESL Amateur Series ( EAS ) in Romania . Vom alege dintre jocurile FIFA08, Warcraft DotA si Counter-Strike , in functie de feedback-ul primit de la voi. Premiile pentru ESL Pro Series depasesc 10.000 Euro, numai in bani , aici adaugandu-se si produse hardware de la viitorii parteneri.

De asemenea, vom organiza periodic Cupe si Turnee cu premii in bani si produse hardware. Primele cupe vor debuta in zilele urmatoare pentru FIFA08 si Warcraft DotA. Pentru mai multe amanunte urmariti site-ul zilele acestea !!!
Fiecare eveniment important isi va avea finalitatea intr-un concurs offline ( LAN ). Practic “concurs” e putin spus, va fi un SHOW asa cum nu s-a mai vazut in Romania. Vom ridica standardele unui eveniment de acest gen la cele din Germania.
Adevaratii gameri din Romania merita toate aceste lucruri !
Te asteptam pe http://www.esl.eu/ro !

Despre Turtle Entertainment
Turtle Entertainment a fost fondata in 2000. Compania a ajuns sa fie azi liderul in sectorul sportului electronic ( eSports ) din Europa . Electronic Sports League, coordonata de Turtle Entertainment, este activa in 21 tari europene. Portalul ligii http://www.esl.eu a ajuns la peste 165 milioane de accesari pe luna , generate de cei peste 750.000 de membri. Turtle Entertainment are peste 100 de angajaţi care lucreaza in sediul central din Koln, Germania. Turtle Entertainment este actionar majoritat al ligii eSports din China incepand cu acest an. Cei mai importanti parteneri ai Turtle Entertainment sunt corporatii multinationale ca : Intel, Fujitsu-Siemens, Adidas si Wilkinson.
Detalii Turtle Entertainment : http://www.turtle-entertainment.de

Despre Kick Off Events
Kick Off Events e o agentie de publicitate full-service fondata in 2005. Specializata in marketing sportiv, compania a colaborat cu federatii de sport, sportivi, cluburi dar si clienti corporate. Printre clientii Kick Off se numara : Gheorghe Hagi, Gheorghe Popescu, Dan Petrescu, Federatia Romana de Golf, Bergenbier, Gillette, bauMax sau Samsung. Kick Off Events este partenerul oficial in Romania al IMG Media, cea mai importanta companie de media ÅŸi marketing sportiv din lume.
Detalii Kick Off Events : http://www.kickoff.ro
ESL ROMANIA
Incepator

by DaNuTz-Yo » Fri Nov 09, 2007 6:50 pm

Wooooow e senzational. M-am inscris si in campionat :D sper sa ma accepte adminu :P
Image
Image

Image
DaNuTz-Yo
Adevarata Legenda

by etas » Tue Nov 13, 2007 9:07 pm

foarte misto ideea dar din pacate nu amfifa original..eu mi-am facut cont dar banuiesc k nu o sa pot sa ma joc :(
Image
Image

Jean-Jacques ROUSSEAU - "Omul este bun prin natura
sa dar societatea la corupt"
etas
Incepator

by Normanj » Tue Apr 14, 2020 6:45 am

https://appvalley.one/
AppValley offers to download thousands of apps, games, tweaks, and premium apps for free without jailbreaking.
Normanj
Incepator

by georgestanley » Mon Aug 17, 2020 11:32 am

On the off chance that you need to make precise crosscuts, at that point miter saw is the best instrument you ought to be searching for. It is a fine observed which is well known among the carpenters and they much of the time use it to make exact cuts. There are heaps of various types of items accessible and individuals get befuddled with regards to picking the correct one, along these lines, we have composed a point by point manage on the most proficient method to locate the best miter saws in 2020 as per your necessities.
best tile saw reviews
georgestanley
Incepator

Return to FIFA 08