Balonul de aur 2014

Aici sunt discuţiile de care nu mai este nevoie sau a căror vreme a trecut.

Moderator: Administrator

by sebastian » Mon Jan 13, 2014 9:47 pm

Image
http://www.youtube.com/watch?v=ew5BgXKudYI#t=0
Cristiano Ronaldo a castigat Balonul de Aur! Este a 2-a oara cand portughezul primeste acest trofeu, dupa ce l-a castigat si in 2008. Pe locul 2 a terminat castigatorul ultimelor 4 editii, Leo Messi, iar Frank Ribery a terminat pe locul 3!
Portughezul a inceput sa planga dupa ce a fost anuntat numele sau - inainte sa mearga pe scena, el a sarutat-o lung pe Irina Shayk, iubita lui. "Este un moment foarte emotional. Le multumesc tuturor colegilor de la Real Madrid. Fara ei, acest trofeu nu ar fi fost posibil. Dedic acest trofeu lui Eusebio, cel care nu se mai afla printre noi
Sunt foarte fericit, este foarte dificil sa castigi acest premiu. Vreau sa ii multumesc sotiei mele, prietenilor mei, fiului meu. Este un moment extrem de emotionant" a declarat Ronaldo.
http://www.sport.ro/fotbal-extern/ronaldo-noul-rege-al-fotbalului-ce-au-scris-cele-mai-celebre-publicatii-din-lume-dupa-decenarea-premiilor.html
http://www.sport.ro/spania/the-good-the-bad-and-the-ugly-cel-mai-tare-western-cu-cristiano-ronaldo-omul-care-a-transformat-real-madrid.html

WE ARE THE CHAMPIONS MY FRIEND!
Image
sebastian
Ajde Ana

by N-Razvan » Mon Jan 13, 2014 10:11 pm

Felicitări! Are 2 acum, poate mai merita unul acum câţiva ani când l-a luat Messi la mustaţă. Dar mai are timp şi pentru altele. Va fi o concurenţă acerbă şi la anul. Hazard de la Chelsea creşte din ce în ce mai mult şi îl văd potenţial balon de aur în curând.
N-Razvan
Veteran

by AK47 » Mon Jan 13, 2014 10:40 pm

Image
Image
AK47
Adevarata Legenda
Suporter Dinamo
Most Valuable Person

by marik » Mon Jan 13, 2014 10:53 pm

haha ce faci sebastian ? :))
Image
marik
Adevarata Legenda
Fan Steven Gerrard

by sebastian » Tue Jan 14, 2014 7:38 pm

marik wrote:haha ce faci sebastian ? :))

uite am vrut sa va fac in ciuda pentru ca a luat C.Ronaldo Balonul de Aur :) .
@N-Razvan: Hazard creste in valoare an de an, insa nu-l vad momentan decisiv pentru Chelsea. Nu este inca omul care sa tina o echipa in spate in momentul de fata. In viitor are toate sansele. Insa nu cred ca anul acesta va avea o crestere atat de mare incat sa fie finalist la balonul de aur. Daca nu ma insel anul acesta nu a fost nici macar pe lista lunga de nominalizati. Vom vedea.
Image
sebastian
Ajde Ana

by N-Razvan » Tue Jan 14, 2014 9:50 pm

Ai şi tu dreptate, dar Hazard tocmai i-a scos pe cei de la Chelsea din încurcătură cu Liverpool şi a dat un gol la fel de frumos şi de important cu Hull. Chiar şi Mourinho a spus că e pregătit să facă faţă pentru orice ofertă venită de la PSG numai ca să îl ţină în Londra.
Totul depinde de ce va face Chelsea în UCL, poate au iar norocul de acum 2 ani.
N-Razvan
Veteran

by body_mu » Tue Jan 14, 2014 10:48 pm

Balonul de Aur câştigat de Cr. Ronaldo, din plin meritat. Impresionant e şi faptul că Messi a înscris 45 de goluri în 32 de meciuri de Primera, dar ţinând cont că anul calendaristic contează pentru decernarea premiului, iar el a fost mai mult accidentat, Ronaldo îl merită, chiar dacă Real are 0 trofee în 2013, până la urmă Balonul de Aur e un premiu acordat pentru performanţe individuale. Eu nu i-aş fi dat nicio şansă lui Ribery, care e un pion important în jocul lui Bayern, dar nu îşi "trage echipa în spate" ca ceilalţi doi. Alt lucru straniu e că Robben are cifre mai bune ca Ribery în sezonul trecut.
Last edited by body_mu on Wed Jan 15, 2014 7:11 pm, edited 1 time in total.
Image
body_mu
Veteran

by marik » Wed Jan 15, 2014 12:09 am

sebastian wrote:
marik wrote:haha ce faci sebastian ? :))

uite am vrut sa va fac in ciuda pentru ca a luat C.Ronaldo Balonul de Aur :) .

nu prea a functionat :soo:

//sincer eu il vedeam pe ribery castigator dar asta e
Image
marik
Adevarata Legenda
Fan Steven Gerrard

by sebastian » Wed Jan 15, 2014 10:17 am

Cum sa castige amaratul ala? A dat si eu vreo 2 goluri si 1 si 1/2 pase de gol intr-un sezon intreg. Ronaldo a dat cat piticu de la bayern si cat messi la un loc. In plus nu uita ca Balonul de aur nu se da pentru performantele cu echipa ci pentru performantele individuale. Asa a mai castigat si unu de la Inter ( sneijder ) tot CL, cupa , campionat si tot messi a luat. Dar atunci nimeni nu a zis nimic ca era vorba de messi. Acum toti ribery. Buna gluma.
Ronaldo tine Realul in spate, fara Ronaldo Real nu are identitate.
Messi nu face nici 20% din Barca. Fara el Barca functioneaza aproape normal acum cu neymar in teren.
Iar Ribery asta nimeni nu-i simte absenta cand nu joaca. Ca e el in teren ca e altcineva tot acelasi lucru e.
Asta inseamna balonul de aur.
Last edited by sebastian on Wed Jan 15, 2014 5:09 pm, edited 1 time in total.
Image
sebastian
Ajde Ana

by N-Razvan » Wed Jan 15, 2014 2:26 pm

Corect, Robben a fost mai important pentru Bayern decât Ribery.
N-Razvan
Veteran

Next

Return to Arhiva