Preliminarii EURO2012

Aici sunt discuţiile de care nu mai este nevoie sau a căror vreme a trecut.

Moderator: Administrator

by Mastertrap21 » Sun Feb 07, 2010 11:12 pm

Astazi, in Palatul Stiintei si Culturii din Varsovia a avut loc tragerea la sorti pentru grupele de calificare la Campionatul European din 2012.
Sortii au decis ca echipa antrenata de Razvan Lucescu sa faca parte din grupa D alaturi de: Luxemburg, Albania, Belarus, Bosnia-Hertegovina si Franta.

Romania a facut parte din urna a doua valorica impreuna cu: Grecia, Cehia, Suedia, Elvetia, Serbia, Turcia, Danemarca si Slovacia.
“Am picat cu un cap de serie printre cei mai puternici. Era greu sa evitam una din marile puteri, poate cu exceptia Croatiei. Bosnia e tare, avem ascendentul activitatii din ultimul timp, la fel ca si pe Belarus, pe care i-am batut de doua ori in precedenta calificare pentru Euro. Ramanem a doua favorita a grupei dupa Franta, la o oarecare lupta cu Franta. E o componenta a grupei cat de cat convenabila, luptam si vedem ce se va intampla in cele din urma. Sper sa prindem Franta dupa Mondialul din vara, ei vor incerca sa evite asta, cu siguranta”, a declarat Mircea Sandu pentru TVR1.

“Cea mai accesibila grupa este cea a Romaniei. Franta este buna pentru noi, ei se vor duce de pe primul loc, iar noi de pe locul doi. Nu vom merge la baraj, vom avea cel mai bun punctaj dintre echipele de pe locul doi. Am jucat mereu bine cu Franta, dar trebuie sa recunoastem ca este diferenta de valoare intre noi. Sunt foarte optimist dupa aceasta tragere la sorti”, a spus Dumitru Dragomir.
Castigatoarele grupelor si cea mai bine clasata echipa de pe locul doi se vor califica direct la EURO 2012. Pentru celelalte opt echipe de pe locul doi va exista un baraj de calificare, acesta urmand sa se desfasoare in noiembrie 2011.

Grupa A
Azerbaidjan
Kazahstan
Belgia
Austria
Turcia
Germania

Grupa B
Andorra
Armenia
Macedonia
Irlanda
Slovacia
Rusia

Grupa C
Insulele Feroe
Estonia
Slovenia
Irlanda de Nord
Serbia
Italia

Grupa D
LuxemburgAlbania
BelarusBosnia-Hertegovina
ROMANIA
Franta

Grupa E
San Marino
Moldova
Ungaria
Finlanda
Suedia
Olanda

Grupa F
Malta
Georgia
Letonia
Israel
Grecia
Croatia

Grupa G
Muntenegru
Tara Galilor
Bulgaria
Elvetia
Anglia

Grupa H
Islanda
Cipru
Norvegia
Danemarca
Portugalia

Grupa I
Liechtenstein
Lituania
Scotia
Cehia
Spania
Image
Image
Image

AndreiImageMastertrap21
Mastertrap21
Administrator FIFApro
Administrator FIFApro
Echipa FIFApro
Echipa FIFApro
Nu ma pricep la fotbal

by randrey » Sun Feb 07, 2010 11:20 pm

sincer.. nu mi se pare o grupa foarte dificila... poate ca sunt prea optimist dar sper chiar la locul 1 ...de ex : cu luxemburg , albania si belarus clar 18 pct ar tr in mod normal... cu bosnia o victorie aks si un egal in deplasare...iar cu franta..egal fara goluri aici ..si egal cu goluri aklo ...si ar fi perfect... totusi... franta nu mi se pare cine stie ce cu dommench.. nu ne'au batut nici la euro..si nici acum in preliminarii cand romania chiar nu a jucat foarte bine..deci... acum ce'o fi o sa vedem..sper sa trecem cu bine de aceasta grupa si sa ne calificam...
randrey
Veteran

by Mastertrap21 » Sun Feb 07, 2010 11:21 pm

doamne ajuta dar eu nu imi pun prea mari speranta... la preliminariile pt world cup am fost mai mult decat varza.
Image
Image
Image

AndreiImageMastertrap21
Mastertrap21
Administrator FIFApro
Administrator FIFApro
Echipa FIFApro
Echipa FIFApro
Nu ma pricep la fotbal

by LcK. » Mon Feb 08, 2010 12:12 am

Sper sa prindem si noi macar locul 2, dar parca vad ca ne bate Bosnia si Belarus :|
http://forum.fifapro.ro/viewtopic.php?f=244&t=2629
LcK.
Generatia de Aur

by 0va. » Mon Feb 08, 2010 4:11 pm

Auziti ? Locul 1 si 2 merg mai departe nu ? Ma contraziceau azi colegii la scoala cand le ziceam ca 1 si 2 merg .. ei cica nu :| NUmai 1 ..
1.Esti pe internet.
2.Esti pe forumul FifaPro.
3.Te uiti la semnatura mea.
5.Nu ai vazut ca lipseste punctul 4.
6.Te uiti sa vezi daca punctul 4 nu lipseste
7.Acum zambesti sau poate razi
0va.
Junior

by Mastertrap21 » Mon Feb 08, 2010 4:15 pm

1 merge 2 numa 1 sg echipa care are cele mai multe puncte, restu de pe 2 la baraj
Image
Image
Image

AndreiImageMastertrap21
Mastertrap21
Administrator FIFApro
Administrator FIFApro
Echipa FIFApro
Echipa FIFApro
Nu ma pricep la fotbal

by marik » Mon Feb 08, 2010 5:14 pm

corect , si oricum cred ca avem sanse sa ne calificam :)
Image
marik
Adevarata Legenda
Fan Steven Gerrard

by sebastian » Tue Feb 09, 2010 8:40 am

Romania, sansa a treia la pariuri pentru calificarea la EURO, dupa Franta si Bosnia!

Agentiile de pariuri considera ca Bosnia are sanse mai mari decat Romania sa mearga in Polonia si Ucraina in 2012.
Ultimele rezultate ale nationalei atarna greu inaintea startului pentru calificarea la EURO. Romania a picat intr-o grupa cu Franta, Bosnia, Belaurs, Albania si Luxemburg iar casele de pariuri considera ca echipa lui Razvan are sansa a treia pentru a merge in Polonia si Ucraina.
Franta este favorita la BWin, echipa lui Domenech avand cota 1.6 pentru castigarea grupei. Bosnia este data cu 4.25 sanse sa mearga la EURO in timp ce nationala lui Razvan este cotata cu 4.50.
Razvan Lucescu se teme insa si de Belarus, tara care isi creste jucatorii in Rusia ca sa mearga la EURO, insa casa de pariuri BWin le-a acordat acestora cota 29.00 pentru surpriza.

sa nu ne facem iar de ras si sa ne " luptam " cu Luxemburg pentru ultimul loc :)) =))
Image
sebastian
Ajde Ana

by Mastertrap21 » Tue Feb 09, 2010 1:44 pm

si eu tot cu sansa a treia o cotez, ori belarus ori bosnia vor trage tare sigur si daca ne prind cum ne-au prins sarbii, austriecii si lituanienii intr-o serie urata suntem mancati.
Image
Image
Image

AndreiImageMastertrap21
Mastertrap21
Administrator FIFApro
Administrator FIFApro
Echipa FIFApro
Echipa FIFApro
Nu ma pricep la fotbal

by AK47 » Sat Feb 13, 2010 10:28 pm

cred ca si 2 merge....pentru ca sunt grupe de 5 din care merge 1....................................oricum sper sa ne calificam!
Image
AK47
Adevarata Legenda
Suporter Dinamo
Most Valuable Person

Next

Return to Arhiva