RMA 2011

Aici sunt discuţiile de care nu mai este nevoie sau a căror vreme a trecut.

Moderator: Administrator

by Albertino » Fri Aug 05, 2011 10:53 pm

Pyuric e PR la Okapi (relatii cu publicul) si fosta detinatoare a celui mai vandut blog din tara, monden.info. Nu stiu insa daca mai e pe la urban.
Pe langa asta, e o persoana deosebita, o smechera, ce sa mai...

Cei de la Music Channel sunt singurii la ora actuala care acorda atentie rapului de la noi. Multa pace lor!

Sa tii cu o echipa doar pentru c-aduna trofee,
E ca si cum ai iubi doar pentru bani o femeie.
(Rappa)
Albertino
Adevarata Legenda
Simple Amazing
Rapperu' vostru preferat

by Del Ricanio 7 » Fri Aug 05, 2011 10:57 pm

AscultatorDeHipHop wrote:In ultimii ani Parazitii nu s'au mai bagat la chestia asta (desi inainte MTV-ul gazduia)

Nu prea am inteles...

AscultatorDeHipHop wrote:si se stie castigatorul dinainte. GW.

Pai normal ca se stie, daca e cel mai ascultat si are cel mai mare succes in acest moment. :curios:
ImageImage
Del Ricanio 7
Trup si suflet pentru culori
Mes que un club

by AscultatorDeHipHop » Sat Aug 06, 2011 12:19 am

Albertino wrote:Pyuric e PR la Okapi (relatii cu publicul) si fosta detinatoare a celui mai vandut blog din tara, monden.info. Nu stiu insa daca mai e pe la urban.
Pe langa asta, e o persoana deosebita, o smechera, ce sa mai...

Cei de la Music Channel sunt singurii la ora actuala care acorda atentie rapului de la noi. Multa pace lor!

Da, asa e. La faza cu music channel. Si la faza cu Pyuric. Deci da, asa e :))

Del Ricanio 7 wrote:
AscultatorDeHipHop wrote:In ultimii ani Parazitii nu s'au mai bagat la chestia asta (desi inainte MTV-ul gazduia)

Nu prea am inteles...

Parazitii nu s'au mai chinuit sa scoata clipuri pentru TV. Si'au facut si ei cont de iutub, si dau mai mult pe net acum. Oricum, cica vor sa revina in forta. Asteptam albumul lui Ombladon, dupa vedem.

Del Ricanio 7 wrote:
AscultatorDeHipHop wrote:si se stie castigatorul dinainte. GW.

Pai normal ca se stie, daca e cel mai ascultat si are cel mai mare succes in acest moment. :curios:

Asta am zis la "Manifest" :
"Frate, GW o sa castige la RMA. Dar, sunt MC mai buni decat el , insa romanii asculta ce-i la TV si ce-i la radio. Plus de asta, cand o melodie are un text mai complex, lumea zice ca e naspa. VORBESC DE FACEM RECORDS !"
AscultatorDeHipHop
Adevarata Legenda

by Del Ricanio 7 » Sat Aug 06, 2011 1:19 am

AscultatorDeHipHop wrote:
Del Ricanio 7 wrote:

Nu prea am inteles...

Parazitii nu s'au mai chinuit sa scoata clipuri pentru TV. Si'au facut si ei cont de iutub, si dau mai mult pe net acum. Oricum, cica vor sa revina in forta. Asteptam albumul lui Ombladon, dupa vedem.

Aha... si care-i legatura cu mtv-ul ?(,,desi inainte mtv-ul gazduia") Erau prezentatori sau ce ? :))

AscultatorDeHipHop wrote:Dar, sunt MC mai buni decat el

:jos:

Nu este obligatoriu sa ai versuri complexe pt ca piesa respectiva sa fie de calitate.
ImageImage
Del Ricanio 7
Mes que un club

by AscultatorDeHipHop » Sat Aug 06, 2011 2:01 am

RMA aparea pe MTV inainte. Si faza e ca, Music Channel sunt in relatii bune cu Okapi, iar Parazitii au bagat clip-ul cu crucile marilor vedete, deci n'o sa castige. Plus de asta, eu cred ca mergea alt clip, ma rog. Sau. :)
AscultatorDeHipHop
Adevarata Legenda

by Del Ricanio 7 » Sat Aug 06, 2011 2:31 am

AscultatorDeHipHop wrote:RMA aparea pe MTV inainte. Si faza e ca, Music Channel sunt in relatii bune cu Okapi, iar Parazitii au bagat clip-ul cu crucile marilor vedete, deci n'o sa castige. Plus de asta, eu cred ca mergea alt clip, ma rog. Sau. :)

Aaaaa, asta stiu.
GW daca va castiga (ceea ce cred si sper sa se intample \m/ ), o va face pt ca merita. Nu inteleg de unde pana unde boala a ta pe el, parca iti placea inainte... Eh, gusturile nu se discuta, mie unu nu-mi plac cei Parazitii de ex.
ImageImage
Del Ricanio 7
Mes que un club

by AscultatorDeHipHop » Sat Aug 06, 2011 6:26 pm

"Daca gusturile nu se discuta,
Inseamna ca la hip-hop ii place m**a in cantitate multa"
Facem Records Crew - Al 12-lea ceas
Defapt e CTC feat. Facem Records Crew. whatever

Si cred ca ti'am mai zis , Del, daca nu erau Parazitii, GW si Spike erau no-name in ziua de azi. Sau erau bunicei, dar erau underground.
AscultatorDeHipHop
Adevarata Legenda

by Del Ricanio 7 » Sat Aug 06, 2011 6:32 pm

Astea's doar supozitii, si eu la fel de bine pot sa spun ca daca nu se asocia cu Parazitii, GW era mult mai sus.
ImageImage
Del Ricanio 7
Mes que un club

by AscultatorDeHipHop » Sat Aug 06, 2011 6:52 pm

Bine , ma. Supozitii si supozitoare.

Totusi , trebuie sa recunosti ca facea o treaba buna la/cu Parazitii. Si daca ai asculta ce canta GW inainte sa fie la Parazitii, si ce a cantat dupa, ai vedea si tu de ce zic ca daca nu erau Parazitii, gw nu era asa tare acum.
AscultatorDeHipHop
Adevarata Legenda

by Del Ricanio 7 » Sat Aug 06, 2011 6:58 pm

Sincer, nu-mi place deloc ce canta GW atunci cand era cu Parazitii sau Anonim.(exceptie o face acel ,,Noapte buna, Bucuresti")
ImageImage
Del Ricanio 7
Mes que un club

PreviousNext

Return to Arhiva