20CM Workshop

by body_mu » Tue Feb 18, 2014 10:16 am

Făcusem și eu o imagine pentru executabilul FIFA 14, pe care o puteți vedea în ultima poză din articolul : http://www.fifapro.ro/?p=2753.
Ceea ce ai făcut tu arată foarte bine, dar nu prea are legătură cu patch-ul.
Image
body_mu
Veteran

by Merdiso » Tue Feb 18, 2014 12:56 pm

Mihai, posteaz-o si pe asta la "Administratori", o voi baga in add-on. Cea a lui body_mu e mai indicata pentru patch-ul "normal". :)
Versiunea PC nu foloseste "Ignite" dar oricum arata frumos, da bine, eu am terminat de convertit intro-ul scurt cu Ignite, am vrut sa-l pun si pe ala lung de 1 minut dar n-am reusit sa-l convertesc calumea in .vp6, se aude sunetul cu intarziere. :(
Apropo, trimite-mi, te rog, si fundalurile din "intro" (alea de dinainte si dupa cutscenes, pana intri in meniul propriu-zis), ca eu n-am gasit decat mizerii cu Real, Barca s.a.m.d., nu ceva "generic" cum ai tu. :fifapro:
Merdiso
Software Engineer & Movie Maker

by 20CM » Tue Feb 18, 2014 2:24 pm

Merdiso wrote:Mihai, posteaz-o si pe asta la "Administratori", o voi baga in add-on. Cea a lui body_mu e mai indicata pentru patch-ul "normal". :)
Versiunea PC nu foloseste "Ignite" dar oricum arata frumos, da bine, eu am terminat de convertit intro-ul scurt cu Ignite, am vrut sa-l pun si pe ala lung de 1 minut dar n-am reusit sa-l convertesc calumea in .vp6, se aude sunetul cu intarziere. :(
Apropo, trimite-mi, te rog, si fundalurile din "intro" (alea de dinainte si dupa cutscenes, pana intri in meniul propriu-zis), ca eu n-am gasit decat mizerii cu Real, Barca s.a.m.d., nu ceva "generic" cum ai tu. :fifapro:

Nu am facut meniul si fundalurile neaparat pentru patch, am primit cadou in ianuarie xboxone si am reusit sa import o parte din texturile pentru cute si fundalurile + components din UI ca au aceeasi structura, doar animatiile si un pic din gameplay au alta structura si alt mod de arhivare, adica nu mai sunt chunkzip. Cat despre start-up image, am pus-o ca sa-mi fac jocul mai realist, mai aproape de next-gen. Nu m-am gandit la FPRL cand am facut asta, dar pot inlocui ignite cu FPRL s.a.m.d

P.S: stiu ca vers PC nu foloseste ignite :loll:
ImageImage
GimliImage 2OCM
PES2011Image FIFA11
20CM
Veteran
Nicaieri si Pretutindeni

by Merdiso » Tue Feb 18, 2014 3:08 pm

Deci fundalurile tale si toate cele sunt importate direct de pe One ? Credeam ca le-ai "copiat" de pe Moddingway. Presupun ca popups-urile si toate cele sunt ale lui Evolution.
Eu voi face un add-on general care va rula pe orice mod, nu doar pentru FPRL, desi va avea FPRL in nume pentru promovare. Am adunat cam toata "crema" patch-urilor grafice si saptamana asta as vrea sa-l lansez sub forma unui installer, sa ma pregatesc pentru ce-am de facut la FPRL (installer). Evident ca fiecare contributie va fi creditata corespunzator.
P.S. Ignite e o mizerie de marketing, fac pariu ca 75% din cod e cel din current-gen, sau in cel mai bun caz, Ignite e folosit doar 50% din potential, o sa rescrie o buna parte din cod in anii viitori.
Merdiso

by 20CM » Tue Feb 18, 2014 8:56 pm

Merdiso wrote:Deci fundalurile tale si toate cele sunt importate direct de pe One ? Credeam ca le-ai "copiat" de pe Moddingway. Presupun ca popups-urile si toate cele sunt ale lui Evolution.
Eu voi face un add-on general care va rula pe orice mod, nu doar pentru FPRL, desi va avea FPRL in nume pentru promovare. Am adunat cam toata "crema" patch-urilor grafice si saptamana asta as vrea sa-l lansez sub forma unui installer, sa ma pregatesc pentru ce-am de facut la FPRL (installer). Evident ca fiecare contributie va fi creditata corespunzator.
P.S. Ignite e o mizerie de marketing, fac pariu ca 75% din cod e cel din current-gen, sau in cel mai bun caz, Ignite e folosit doar 50% din potential, o sa rescrie o buna parte din cod in anii viitori.

Sunt direct de pe One fundalurile, cel main si cel de la career, la fel si components, adica meniurile cu galben. Sunt singurele lucruri pe care am putut sa le import, am scos pop-ups-urile si sb-urile dar mi-au dat crash. Am sa mai incerc :D
Da m-am uitat la career.ini si playerstats.ini, crede-ma ca sunt identice. Inclusiv gameplayul care e criptat se afla in acelas folder, singura diferenta e ca nu mai exista folderul sceneassets care continea kiturile, nu am reusit sa gasesc inca texturile, decat pt adboards dar au arhivare diferita si nu a reusit nimeni momentan sa importe.
ImageImage
GimliImage 2OCM
PES2011Image FIFA11
20CM
Veteran
Nicaieri si Pretutindeni

by Merdiso » Thu Feb 20, 2014 11:10 am

Super treaba. Deci, le poti pune la coltul administrativ ? As vrea sa fac installer-ul maine si astea ar comleta frumusetea de patch, FIFA NG pe PC. :)
Merdiso

by 20CM » Sun Mar 30, 2014 9:48 pm

Am facut niste kit-uri pt. cariera mea la Steaua, asta e Home, astept pareri. :sus:

Image
Image
ImageImage
GimliImage 2OCM
PES2011Image FIFA11
20CM
Veteran
Nicaieri si Pretutindeni

by N-Razvan » Sun Mar 30, 2014 10:02 pm

Superb, ca de obicei ! N-ar strica să mai treacă câteva echipe româneşti pe Adidas, dar să fie ceva echipamente serioase, nu stockurile pe care le-au făcut pentru Petrolul sau Vaslui.
N-Razvan
Veteran

by Marius09 » Wed Apr 02, 2014 4:44 pm

Frumos echipament, dar era mai bine cu rosu-albastru :D
Image
Image
Username vechi : Stelistul9
Marius09
Generatia de Aur
Echipa FIFApro
Echipa FIFApro

by MarinicaBrr » Sat Apr 19, 2014 10:05 am

Ce avem noi aici? :)) Se pare ca 2014 e anul revenirilor ! Buna treaba! Se vede ca editatul e ca mersul pe bicicleta, nu se uita niciodata :)
MarinicaBrr
Incepator

PreviousNext

Return to Editările echipei